Fundacja Na Przekór

Otwarta, świadoma drogi przed nią i nieoczywistości świata.

Nasze projekty

Wchodzimy w każdy pomysł, w każdą, najbardziej szaloną ideę.

Nasi młodzi odkrywcy

Młodzież to konkret: słowa, pasje, oczekiwania, wybory. I dorosły, który doświadcza jej energii i widzi sens działania. Tak rodzi się Na Przekór. Otwarta, świadoma drogi przed nią i nieoczywistości świata.

O nas

Działamy na terenie gminy Stare Babice. Tu urzekło nas machanie nogami siedzących na murku, puszczanie latawców, marzenie o niemożliwym. Tu jest nasze serce.

Mierzymy wysoko

Gotowi jesteśmy dzielić z młodymi los Czarka Baryki, byleby poszerzać świat ich i naszych wartości.

Między miejscami – Between places

Międzynarodowe wymiany młodzieży realizujemy od początku działalności naszej Fundacji. Uważamy, że spotkania i współpraca młodych ludzi jest idealną metodą do rozbudzania wzajemnej ciekawości, budowania zrozumienia i przyjaźni ponad wszelkimi podziałami.

Kolejne edycje „Między miejscami” są bardzo różnorodne, podobnie jak zainteresowania młodych ludzi na całym świecie. Dlatego realizujemy projekty o różnej tematyce, różnych formach wykonania i różnych koncepcjach pedagogicznych. Zależy nam, aby spotkanie młodych ludzi było autentyczne, opierało się na wspólnych przeżyciach, nauce i działaniu. Dzięki temu uczestnicy mogą odkrywać podobieństwa i różnice, zmieniać punkt widzenia, a także uczyć się doceniać i szanować to, co własne i co obce. Nasze projekty są jednocześnie inicjatywą samej młodzieży, która w naszych wspólnych działaniach dostrzega potencjał do własnego rozwoju i realizacji swoich zainteresowań, pasji i potrzeb w dzisiejszym świecie.

Projekt „Między miejscami” jest corocznie dofinansowany przez Gminę Stare Babice w ramach wsparcia realizacji zadania publicznego oraz przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.

Między miejscami - Ruciane-Nida 2021

Między miejscami - Stahnsdorf 2021

Między miejscami - Podlesice 2020

Między miejscami - Stahnsdorf 2020

Między miejscami - Cierszewo 2019

Youthrope Festival 2019